Ezen a héten szombaton (23-án) a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság is sok szeretettel vár mindenkit a Föld napján, a tettyei romoknál felállított pavilonjában, 10 órától 17 óráig.
A tanulmányút programja itt megtekinthető:
A szakmai nap programja innét letölthető:
Az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság – hasonlóan a 2021. évihez – idén is online formában hirdette meg az immár hagyományosnak tekinthető gátőrfutását. A Víz Világnapján, azaz március 22-én indult verseny 2022. április 22-ig, a Föld Napjáig tart.
Lehet csatlakozni!
Dr. Nagy Gábor, a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság felszíni vízkészlet-gazdálkodási referense tart előadást Vízgyűjtő gazdálkodás és modellezés címmel a bonyhádi Völgységi Múzeum Víz Világnapi rendezvényén, március 23-án (szerdán) 15.30 órától.
A Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Megyei Területi Szervezete Konferenciát közvetít, Klub Napot szervez 2022. március 25-én pénteken 11.00 - 13.00 óra között, ahol online formában tekinthető meg a Magyar Hidrológiai Társaság országos szakmai konferenciája a felszín alatti vizekkel való gazdálkodásról.
Március 10-én nyílt meg az a kiállítás, mely az Ormánság rejtőzködő kincseit mutatja meg Mánfai György fotóművész lencséjén át. A kiállításnak a Duna-Dráva Nemzeti Park Ős-Dráva Látogatóközpontja adott helyet Szaporcán.
A Víz Világnapja alkalmából a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság, a Pécsi Akadémiai Bizottság Műszaki és Földtani Tudományok Szakbizottsága Vízgazdálkodási Munkabizottsága, valamint a Magyar Hidrológiai Társaság Baranya és Somogy Megyei Területi Szervezetei közösen alkotópályázatokat hirdetnek.
A Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Megyei Területi Szervezete jelölőbizottság-választással egybekötött előadóülést szervez 2022. január 26-án (szerdán), 13 00 órai kezdettel.
40 év után újra Országos Védelmi Gyakorlatot tartott a vízügy a szolnoki Milléren, több mint 250 vízügyes részvételével, melyen a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság szakemberei is részt vettek ...
A Hidrológus Klub keretében – mely a Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Megyei Területi Szervezete és a DDVIZIG közös rendezvénye – a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Karának Hidrobiológiai Tanszéke 2021. október 28-án (csütörtökön) mutatta be a projektet és az alkalmazást.
Az eseményre 2021. október 27-én (szerdán) Pécs Város szennyvíztisztító telepén került sor, melyre a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság is meghívást kapott.
Korábbi eseményekNagy megtiszteltetés köszöntőt írni a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság igazgatójaként Önöknek kedves érdeklődők, Nektek kedves kollégák, barátaim. Örömmel teszem.
32 éve dolgozom az ágazatban, miközben csodálattal figyeltem az idősebb munkatársak elkötelezettségét, szaktudását, tapasztalatát. Kérdéseket tettünk, tettem föl Nekik és Ők mindig válaszoltak. Drága sorstársaim, akik hasonló vagy jelentősebb idejű „múlttal” rendelkeztek, el kell fogadnunk, még ha a tükörnek nem is hiszünk, ma már tőlünk kérnek tanácsot és gyakran kerülünk döntéshelyzetbe. A DDVIZIG-nél eltöltött 25 év tapasztalatával kezdem meg a 2020. újévet vagy esetleg az új évtizedet, az új feladatokkal. Az, hogy az évtized 2020 január 1-jén kezdődik vagy 2021- ben, ez ismét egy eldöntendő kérdés, de engedtessék meg nekem, hogy ez legyen az a kérdés, amire nem válaszolok…
Minden újesztendő új reményekkel, fogadalmakkal indul és az ünnep megélését követően kezdődnek a dolgos hétköznapok. Evvel az újult erővel és elszántsággal hívlak benneteket a vízügyi ágazatot érintő feladatok szakszerű, pontos megelégedettséget eredményező ellátására.
A Vízügyi Igazgatóságok fennállásuk óta mindig a társadalom által megfogalmazott igényeket és feladatokat szolgálták ki és hajtották végre. Evvel a „szolgáltató” alázattal és odafigyeléssel tesszük meg az ár- és belvízvédelmi beavatkozásainkat, és a lehető legnagyobb odafigyeléssel igyekszünk megvédeni a lakosság értékeit a vízkártól. A villámárvíz fogalmát 10-20 év tapasztalata vezette be a szakmába és a köztudatba egyaránt, többnyire kisvízfolyásokon jelentkező, nagyintenzitású csapadék a kiváltó ok. Helyi vízkárként kezeli a szakma ezt a jelenséget, védekező az érintett önkormányzat. Az önkormányzatokkal, a járásokkal és a kormányhivatalokkal napi szintűnek kell lennie a kapcsolatunknak, mert a segítségnyújtásnak, műszaki irányításnak azonnalinak kell lennie, azaz csak egy kicsit kell gyorsabbnak lennünk, mint a villám.
Az öntözésfejlesztés kiemelt stratégiai pont az ország számára-, és ezzel a mi tevékenységünkben is. Az öntözési igények felmérése, esetleg ösztönzése a legfontosabb feladataink közé tartozik a működési területünkön.
Talán újnak mondható feladat az aszály- és aszálykár mérséklése, illetve védekezési feladatok ellátása. Nagyon jelentős aszálymonitoring-rendszer kiépítése van folyamatban a DDVIZIG területén is.
Csak három témát érintettem, de még kellene a többi tevékenységeinkről is beszélni, de azt hiszem az már nem egy köszöntő része.
Harcba hívok tehát fiatalokat és régóta fiatalokat: gyertek velem és teremtsük meg a Dél-Dunántúl vízbiztonságát!
Jó ügy a vízügy!