A kiállítás megnyitójára szóló meghívó itt letölthető:
A Duna Múzeum programja itt megtekinthető:
A tájékoztató letölthető innen:
A meghívóra kattintva elérhető a regisztrációs felület.
2022-ben ismét megrendezésre kerül Siófokon, a Hotel Magistern-ben a XXVIII. Almássy Endre Konferencia a felszín alatti vizekről,
melynek időpontja: 2022. szeptember 14-15. (szerda-csütörtök).
A meghívó letölthető innen:
Társaságunk 2022. május 24-én kedden, 11 órai kezdettel a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Széchenyi Dísztermében (1083 Budapest, Ludovika tér 2.) tartja 2022. évi rendes közgyűlését.
Ezen a héten szombaton (23-án) a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság is sok szeretettel vár mindenkit a Föld napján, a tettyei romoknál felállított pavilonjában, 10 órától 17 óráig.
A tanulmányút programja itt megtekinthető:
A szakmai nap programja innét letölthető:
Korábbi eseményekA „Vízvisszatartás és tájhasználat-váltás tervezése az Ős-Dráva Programban” című projekt (KEHOP-1.3.0.-15-2016-00014) tervezési és kivitelezési munkáira a FIDIC Sárga Könyvszerződéses feltételek szerint kiírt beszerzési eljárás győztese az AQUAPROFIT Műszaki-, Tanácsadási- és Befektetési Zrt.
A projekt tervezési munkái folyamatban vannak. A tervezési terület Baranya megye déli, délnyugati, valamint Somogy megye délkeleti részét érinti; négy járás – a Barcsi, a Sellyei, a Siklósi és a Szigetvári járások – összesen 45 településének közigazgatási területét foglalja magába, amely összesen 572,14 km2, azaz 57 214 hektár. A települések a 149/2016. (VI. 13.) Korm. rendeletben nevesítve megtalálhatók.
A fejlesztés célja, a fenntartható vízgazdálkodás feltételeinek a megteremtése a projekt tervezési területén. A tervezett vízrendszer az 5 m3/s-os drávai vízpótlást, a víz területarányos szétosztását, valamint a víz visszatartását, illetve megőrzését teszi majd lehetővé. Mindez egyaránt lehetőséget ad a vizes élőhelyek ökológiai vízigényének kielégítésére, valamint egy a vizek visszatartásán alapuló tájgazdálkodás megteremtésére.
Mivel a projekt célkitűzései egy nagyobb terület vízháztartási viszonyainak megváltoztatását célozzák, szükséges volt a tervezett rendszer működésének modellezését elvégezni, a területen várható változások előrejelzése céljából. A modellezés során különböző üzemállapotokban a mesterséges vízpótlással betáplált vizek rendszeren belüli kormányzási lehetőségeinek-, a természetes és mesterséges vízpótlás során kialakult felszíni vízjárás felszín alatti vízállapotokra történő hatásának- és ezeknek az elemeknek az összekapcsolásával azok együttes hatásának vizsgálata történt meg.
A vízkormányzási rendszer tervezését, méretezését a megbízott vállalkozó egy „Masterplan” elnevezésű dokumentumban foglalta össze, mely 2018. augusztusában került jóváhagyásra a megrendelő által.
Elkészültek az Adhini-mellékág és a Piskói mellékág revitalizációjának kiviteli tervei, a mellékágakon megkezdődtek a kiviteli munkák.
Október hónapban a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság több tájékoztató rendezvényt is szervez a projekt területen, mind a lakosság-, gazdálkodó szervezetek, mind a szakmai szervezetek részére, amelyeken bemutatásra kerül a műszaki tartalom az érdeklődők számára.
Az Ős-Dráva Programról bővebben az alábbi linken is tájékozódhatnak az érdeklődők: http://osdravaprojekt.ovf.hu
www.ovf.hu
www.ddvizig.hu
A vízkormányzó rendszer sematikus ábrája
Az átnézetes helyszínrajz letölthető PDF formátumban: