A 2022. évhez hasonlóan még 2023-ban is online formában hirdeti meg hagyományos, Víz világnapi Gátőrfutását az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság. A gátőrfutással továbbra is tisztelegni kívánnak a gátőrök előtt, akik természetes vizeink és vízkincsünk legjobb ismerői ...
2020 decemberében példátlan környezetkárosítás történt a Ráckevei (Soroksári)-Duna-ág szigetszentmiklósi szakaszán: ismeretlen tettes hatalmas mennyiségű olajszármazékot engedett a csapadékvíz-elvezető csatornába, amely a vízfelszínre kijutva felbecsülhetetlen károkat okozott a természetvédelmi oltalom alatt álló terület élővilágában.
Tisztelettel meghívom Önt, illetve a témában érdekelt kollégáit - kérem továbbítsa nekik a meghívást - a Víz Világnapja 2023 alkalmából megszervezett V. Hatékony Vízellátás Nemzetközi Konferencia szakmai fórumra ...
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Kar dékánja tisztelettel meghívja Önt ...
A Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Vármegyei Területi Szervezete és a Mecsekérc Zrt. közösen szakmai napot tart a MECSEKÉRC Zrt. aktuális tevékenységeinek bemutatása címmel ...
A Víz Világnapja alkalmából a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság, a Pécsi Akadémiai Bizottság Műszaki és Földtani Tudományok Szakbizottsága Vízgazdálkodási Munkabizottsága, valamint a Magyar Hidrológiai Társaság Baranya és Somogy Vármegyei Területi Szervezetei közösen alkotópályázatokat hirdetnek ...
A Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Megyei Területi Szervezete "A Vízügy és az MHT aktuális helyzete" címmel előadóülést szervez 2023. január 25-én (szerdán) 13 órai kezdettel.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Kara is ott lesz az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon.
Várnak minden érdeklődőt az NKE standjánál!
Korábbi események2015. évtől minden laboratóriummal nem rendelkező vízügyi igazgatóságnál akkreditált mintavevő csoport jött létre. Az egységek akkreditációja felszíni víz- és szennyvíz mintavételre, és ezek fizikai és általános kémiai paramétereinek helyszíni mérésére terjed ki.
A Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság (DDVIZIG) Mintavevő Munkacsoportja 8 főből áll, központilag kijelölt vezetője mindegyik igazgatóságon a műszaki igazgató-helyettes.
A feladat ellátásához mind a szakmai irányítók, mind a minőségügyi vezetők rendelkeznek „belső auditor és minőségirányítási vezető” képesítéssel.
A Munkacsoport, mint „mintavevő szervezet” 2016. augusztus 24-én megkapta a Nemzeti Akkreditáló Hatóság akkreditált státuszát, amit 2021. június 3-án megújított az MSZ EN ISO/IEC 17025:2018 szabvány szerinti helyszíni vizsgálati és mintavételi tevékenységre. Akkreditálási okiratának száma: NAH-7-0064/2021.
A Munkacsoport működését a minőségirányítási kézikönyv, tizenkilenc minőségirányítási eljárás és négy munkautasítás szabályozza, harminchárom féle formanyomtatvány segíti.
A minták vizsgálatát a velünk kötött együttműködési megállapodás alapján a Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság Vízvédelmi és Vízgyűjtő-gazdálkodási Osztály Vízvédelmi Laboratóriuma, a Mecsekérc Zrt. Környezetvédelmi Igazgatóság Vizsgálólaboratóriuma és a Baranya Megyei Kormányhivatal Laboratóriuma végzi.
A Mintavevő Munkacsoport működése nagymértékben hozzájárul az igazgatóság szakmai munkájához (üzemeltetés és feladatellátás szempontjából hasznos mintavételekkel, helyszíni mérésekkel, szakmai segítséget nyújtva pl. a vízminőségi kárelhárítási tevékenységnél).
A Mintavevő Munkacsoport állandó, 24 órás ügyeletet tart fent.