A 2022. évhez hasonlóan még 2023-ban is online formában hirdeti meg hagyományos, Víz világnapi Gátőrfutását az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság. A gátőrfutással továbbra is tisztelegni kívánnak a gátőrök előtt, akik természetes vizeink és vízkincsünk legjobb ismerői ...
2020 decemberében példátlan környezetkárosítás történt a Ráckevei (Soroksári)-Duna-ág szigetszentmiklósi szakaszán: ismeretlen tettes hatalmas mennyiségű olajszármazékot engedett a csapadékvíz-elvezető csatornába, amely a vízfelszínre kijutva felbecsülhetetlen károkat okozott a természetvédelmi oltalom alatt álló terület élővilágában.
Tisztelettel meghívom Önt, illetve a témában érdekelt kollégáit - kérem továbbítsa nekik a meghívást - a Víz Világnapja 2023 alkalmából megszervezett V. Hatékony Vízellátás Nemzetközi Konferencia szakmai fórumra ...
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Kar dékánja tisztelettel meghívja Önt ...
A Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Vármegyei Területi Szervezete és a Mecsekérc Zrt. közösen szakmai napot tart a MECSEKÉRC Zrt. aktuális tevékenységeinek bemutatása címmel ...
A Víz Világnapja alkalmából a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság, a Pécsi Akadémiai Bizottság Műszaki és Földtani Tudományok Szakbizottsága Vízgazdálkodási Munkabizottsága, valamint a Magyar Hidrológiai Társaság Baranya és Somogy Vármegyei Területi Szervezetei közösen alkotópályázatokat hirdetnek ...
A Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Megyei Területi Szervezete "A Vízügy és az MHT aktuális helyzete" címmel előadóülést szervez 2023. január 25-én (szerdán) 13 órai kezdettel.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Kara is ott lesz az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon.
Várnak minden érdeklődőt az NKE standjánál!
Korábbi eseményekA Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság a Hrvatske vode (Horvát Vizek) vízgazdálkodással foglalkozó szervezettel közös projekt keretében közel 10 km-es töltésszakaszon építette ki, illetve újította fel a Dráva menti töltésen lévő koronaburkolatot, ami az árvízvédekezést és a kerékpáros turizmust egyaránt szolgálja majd.
A projektzáró rendezvényre Horvátországban került sor 2014. december 11-én.
Napjainkban Magyarországon és Horvátországban is egyre nagyobb érdeklődés mutatkozik a határterület természeti értékeinek megismerése iránt. A változatos szépségű tájak és a relatív alacsony szintkülönbségek jó lehetőséget kínálnak a kerékpározáshoz.
A kerékpáros turizmus fejlődése nagymértékben függ a megfelelően kialakított közlekedési hálózattól. A közutak a gépjárműforgalom miatt nem biztosítanak ideális feltételeket a kerékpárosoknak, erre lényegesen jobb lehetőséget kínálnak az árvízvédelmi töltéseken kialakított kerékpárutak.
A fejlesztéssel érintett szakasz a „Három Folyó Kerékpáros Túraútvonal” része, amely Ausztriából indul, Szlovénián keresztül éri el Magyarországot, ahol a Dráva és a Duna közötti szakaszon a Dél-Baranyai dombság lankáin halad.
A beruházás keretében magyar oldalon a Drávasztára és Révfalu közötti töltésszakaszon 3,2 km hosszban a burkolat javítására került sor, míg a Felsőszentmárton és Szentborbás közötti közel 6,5 km-es szakaszon új burkolat épült. Horvát részről 17,225 km töltéskorona burkolat modernizációja valósult meg két szakaszon. Az egyik szakasz a Duna-Dráva töltésen halad, mely Eszék Városát köti össze a Kopácsi rét Természetvédelmi Területtel. A másik töltésszakasz a Duna mentén Darázs község valamint a térség északi részén található horvát-magyar határ között húzódik.
A magyar-horvát határvidéken a természeti értékek megőrzését is pozitívan befolyásolja a kerékpáros közlekedés, a kerékpáros hálózatok fejlesztése. A javuló feltételek segítik az egészséges életmód, környezetbarát közlekedés, környezetbarát közlekedési eszközök fokozottabb használatának ösztönzését, és a forgalombiztonsági helyzet javítását - mondta el Márk László, a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság igazgatója.
A beruházás a Hungary-Croatia IPA Cross-border Co-operation Programme 2007-2013 keretein belül valósulhatott meg.