A 2022. évhez hasonlóan még 2023-ban is online formában hirdeti meg hagyományos, Víz világnapi Gátőrfutását az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság. A gátőrfutással továbbra is tisztelegni kívánnak a gátőrök előtt, akik természetes vizeink és vízkincsünk legjobb ismerői ...
2020 decemberében példátlan környezetkárosítás történt a Ráckevei (Soroksári)-Duna-ág szigetszentmiklósi szakaszán: ismeretlen tettes hatalmas mennyiségű olajszármazékot engedett a csapadékvíz-elvezető csatornába, amely a vízfelszínre kijutva felbecsülhetetlen károkat okozott a természetvédelmi oltalom alatt álló terület élővilágában.
Tisztelettel meghívom Önt, illetve a témában érdekelt kollégáit - kérem továbbítsa nekik a meghívást - a Víz Világnapja 2023 alkalmából megszervezett V. Hatékony Vízellátás Nemzetközi Konferencia szakmai fórumra ...
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Kar dékánja tisztelettel meghívja Önt ...
A Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Vármegyei Területi Szervezete és a Mecsekérc Zrt. közösen szakmai napot tart a MECSEKÉRC Zrt. aktuális tevékenységeinek bemutatása címmel ...
A Víz Világnapja alkalmából a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság, a Pécsi Akadémiai Bizottság Műszaki és Földtani Tudományok Szakbizottsága Vízgazdálkodási Munkabizottsága, valamint a Magyar Hidrológiai Társaság Baranya és Somogy Vármegyei Területi Szervezetei közösen alkotópályázatokat hirdetnek ...
A Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Megyei Területi Szervezete "A Vízügy és az MHT aktuális helyzete" címmel előadóülést szervez 2023. január 25-én (szerdán) 13 órai kezdettel.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Kara is ott lesz az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon.
Várnak minden érdeklődőt az NKE standjánál!
Korábbi események
Befejeződtek a munkálatok a Boros-Dráván
Befejezéséhez közeledik az „Aljmaski rit & Boros Drava” (HUHR/1601/2.2.1/0016) elnevezésű, magyar-horvát közös együttműködésben megvalósuló INTERREG projekt, melyet a projektpartnerek mintegy 1,34 millió eurós összköltségben valósítottak meg (ebből európai uniós támogatás 85%).
A Boros-Dráva medrében lerakódott nagy mennyiségű hordalék gátolta a vizek akadálymentes levezetését, emellett a természeti környezet szempontjából sem kedvezett a szerves anyagban gazdag hordalék jelenléte.
A magyar oldalon, az Old településen elhelyezkedő Boros-Dráva területén, a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság iszapkotrási munkákat végeztetett. A mederből a tervezett 805 méteres szakaszon jelentős mennyiségű - közel 50 ezer m3 – iszapot sikerült kiemelni, amely két korábbi anyagnyerőhely területén került elhelyezésre.
A projektben a horvát partnerek az úgynevezett Aljmaski rit területén (Eszék város közelében) végeztek iszapkotrási és helyreállítási munkálatokat a jobb ökológiai környezet elérése érdekében.
A Boros-Dráva revitalizációjának célja a vizek szabad lefolyásának biztosítása, a vízfelület növelése, a vízminőség javítása volt, mindezek a kedvezőbb ökológiai környezet feltételeit teremtik meg. Ezen kívül új horgászstégek épültek a régiek helyett, valamint őshonos halfajokat (ponty, csuka, compó) is telepítettek a terület turisztikai értékének és vonzerejének növelése érdekében.
A pályázat részleteiről további információk olvashatóak a www.ddvizig.hu weboldalon.
A sajtóhirdetés az Európai Unió pénzügyi támogatásával készült.
A dokumentum tartalmáért kizárólag a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság felelős és az semmilyen módon nem tekinthető az Európai Unió, illetve az Irányító Hatóság álláspontjának.