Ezen a héten szombaton (23-án) a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság is sok szeretettel vár mindenkit a Föld napján, a tettyei romoknál felállított pavilonjában, 10 órától 17 óráig.
A tanulmányút programja itt megtekinthető:
A szakmai nap programja innét letölthető:
Az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság – hasonlóan a 2021. évihez – idén is online formában hirdette meg az immár hagyományosnak tekinthető gátőrfutását. A Víz Világnapján, azaz március 22-én indult verseny 2022. április 22-ig, a Föld Napjáig tart.
Lehet csatlakozni!
Dr. Nagy Gábor, a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság felszíni vízkészlet-gazdálkodási referense tart előadást Vízgyűjtő gazdálkodás és modellezés címmel a bonyhádi Völgységi Múzeum Víz Világnapi rendezvényén, március 23-án (szerdán) 15.30 órától.
A Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Megyei Területi Szervezete Konferenciát közvetít, Klub Napot szervez 2022. március 25-én pénteken 11.00 - 13.00 óra között, ahol online formában tekinthető meg a Magyar Hidrológiai Társaság országos szakmai konferenciája a felszín alatti vizekkel való gazdálkodásról.
Március 10-én nyílt meg az a kiállítás, mely az Ormánság rejtőzködő kincseit mutatja meg Mánfai György fotóművész lencséjén át. A kiállításnak a Duna-Dráva Nemzeti Park Ős-Dráva Látogatóközpontja adott helyet Szaporcán.
A Víz Világnapja alkalmából a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság, a Pécsi Akadémiai Bizottság Műszaki és Földtani Tudományok Szakbizottsága Vízgazdálkodási Munkabizottsága, valamint a Magyar Hidrológiai Társaság Baranya és Somogy Megyei Területi Szervezetei közösen alkotópályázatokat hirdetnek.
A Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Megyei Területi Szervezete jelölőbizottság-választással egybekötött előadóülést szervez 2022. január 26-án (szerdán), 13 00 órai kezdettel.
40 év után újra Országos Védelmi Gyakorlatot tartott a vízügy a szolnoki Milléren, több mint 250 vízügyes részvételével, melyen a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság szakemberei is részt vettek ...
A Hidrológus Klub keretében – mely a Magyar Hidrológiai Társaság Baranya Megyei Területi Szervezete és a DDVIZIG közös rendezvénye – a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Karának Hidrobiológiai Tanszéke 2021. október 28-án (csütörtökön) mutatta be a projektet és az alkalmazást.
Az eseményre 2021. október 27-én (szerdán) Pécs Város szennyvíztisztító telepén került sor, melyre a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság is meghívást kapott.
Korábbi eseményekIgazgatóságunk egyik alaptevékenysége a vízkárelhárítási, sík- és dombvidéki vízrendezési, folyószabályozási szakági tevékenység, az ár- a jég- és a belvízvédekezéssel a vízminőségi és helyi vízkárelhárítással kapcsolatos teendők, illetve a magyar–horvát vízgazdálkodási egyezményből adódó feladatok ellátása.
Az Igazgatóság kiemelt feladatának tartja a kezelésében lévő vízfolyások, a folyószabályozási, az ár- és a belvízvédelmi, a vízrendezési főművek (pl.: gátak, zsiliprendszerek) és tartozékaik üzemeltetését és fenntartását.
Ütemesen elvégzi a vízügyi kezelésű medrek, víziművek állapotfelmérését, dokumentálását, karbantartja, fejleszti a szakágazati informatikai nyilvántartást, vízkárelhárítási érdekből orientálja a területi vízrajzi munkát.
Koordináló tevékenységet végez, hogy a közcélú, az állami és önkormányzati, illetve a saját célú vízilétesítmények fejlesztési, üzemelési tevékenységét összhangba hozza.
Igazgatóságunk a kezelésében lévő vízkárelhárítási létesítmények, felszerelések szükség és lehetőség szerinti fejlesztéséről gondoskodik, ellátja a vízkárelhárítási keretgazda feladatkörét.
A Magyar-Horvát Vízgazdálkodási Egyezményben foglaltak szerint aktívan részt vesz a magyar–horvát határvízi tárgyalásokon.
Igazgatóságunk szakmai irányítása mellett folyik a hajóút-kitűzése a Dráva 125+600 - 198+600 fkm közötti szakaszain.
Ez a felsorolás tükrözi, hogy a vízkárelhárítás mennyire folyamatos, összetett feladat, amely nemcsak az árvizek idején jelent munkát.